W Fundacji Primus obowiązuje kanon 10 wartości, do których należy szacunek, empatia, tolerancja, odpowiedzialność, uczciwość, współpraca, przyjaźń, ciekawość świata, samodzielność oraz kultura osobista.


Wśród działań związanych z realizacją programu nauczania, spotkań, debat, rozmów odnoszących się do wymienionych wartości, jest też szkolny klub wolontariatu.

Zadaniem klubu jest między innymi promocja idei angażowania się w zmienianie świata, rozwój społeczny, wspieranie najsłabszych i wykluczonych oraz zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników Fundacji Primus.

 

Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się w działania klubu wolontariatu "Młody Las"

zapraszam do biblioteki szkolnej - Katarzyna Taraszewska

REGULAMIN 2020/2021 

 

Wolontariat w Primusie to m.in.:

 

1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

W 2020 r. podczas 28 finału zebraliśmy aż 146 365, 27zł! Zebraliśmy najwięcej na Ursynowie! smiley Zobacz zdjęcie z naszych działań! Nasi wolontariusze dali z siebie wszystko i pokazali, że Primus to jedna wielka rodzina! smiley Gratulujemy zaangażowania uczniom, rodzicom i nauczycielom a specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Rafała Filipskiego - szefa sztabu Primusa 2020! smiley

 

 

 

 

Podczas 27 finału (w 2019r.) nasi wolontariusze aktywnie działali na rzecz WOŚP, galeria zdjęć >>>

Potwierdzona kwota w naszym sztabie to ponad 100.000 zł!

 

>>> FILM<<< 

 

 

Podczas 25 finału (w 2017r.) 130 naszych uczniów/wolontariuszy, zebrało na rzecz WOŚP ponad 112 000 złotych. To był rekord w porównaniu do lat ubiegłych, a przypomnijmy, że sztab WOŚP działał u nas już po raz jedenasty.

 

 

 

 

2. Primusowy Dar Serca

 

Świąteczne kiermasze z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi ozdobami oraz charytatywne kawiarenki z domowymi, własnoręcznie wykonanymi wypiekami, na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

 

 

3. Amnesty International - w szkole działa komórka

 

Grupa ma za zadanie kształtować i rozwijać w oparciu o prawa człowieka środowisko szkolne, budować szkolną samorządność, a przez nią społeczeństwo obywatelskie. Działalność ma uwrażliwiać uczniów na problemy nietolerancji i agresji w szkole, pokazywać aktywne metody rozwiązywania szkolnych problemów.

 

 

4. Szlachetna paczka

 

Co roku pomagamy i kompletujemy "paczki z prezentami" zgodne z potrzebami wybranych rodzin.

 

 

 

5. Czytanie najmłodszym

 

W ramach akcji ogólnopolskiej "Cała Polska czyta dzieciom" w Dniu Dziecka starsi uczniowie przygotowują przedstawienia dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej.

 

5. Kampania "Drugie życie" 

 

NLO przystąpiło w roku 2020 do kampanii "Drugie życie". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów jako metody ratującej życie. Czytaj więcej...