Uczeń z pasją to strona, która powstała by pokazać pasje naszych uczniów. Przedstawiamy sylwetki obecnych uczniów i absolwentów, często zbyt skromnych, by pochwalić się swoimi osiągnięciami. Gratulujemy ambicji i samodyscypliny oraz życzymy samych sukcesów - w pracy nad sobą i  swoimi zainteresowaniami. smiley


Daniel Kość

Jestem typem człowieka, który nie lubi marudzić i siedzieć z założonymi rękami - tylko po prostu działa.JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?
Przygodę z działalnością społeczną rozpocząłem w wieku 12 lat, kiedy zostałem wybrany na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego mojej szkoły podstawowej. W następnym roku szkolnym zostałem wybrany ponownie na drugą kadencję. W tym samym czasie dowiedziałem się o tym, że młodzi mogą działać nie tylko w szkole, ale także na terenie dzielnicy, którą zamieszkują.

Postanowiłem iść za ciosem i od 2018 r. jestem radnym Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów. Większość zadaje sobie pytanie, czym jest taka Młodzieżowa Rada - w skrócie mówiąc jest to łącznik między młodzieżą a lokalną władzą. Zabieramy głos w debacie publicznej w sprawach ważnych dla naszych rówieśników, tworzymy własne projekty społeczne i promujemy postawę obywatelską wśród młodzieży. W 2020 r. zostałem wybrany na następną kadencję Młodzieżowej Rady, a następnie na Przewodniczącego Rady.

DLACZEGO?
Wiele osób zadaje mi pytania: A po co ci to? Zarabiasz na tym? Nie, nie mam żadnych korzyści materialnych z tego, że sporą część swojego czasu koncentruję właśnie na działalności społecznej. Za to zdobywam doświadczenie, wiem jak zarządzać czasem, uczę się jak współpracować w grupie, znam od podszewki samorząd terytorialny, poznaję wielu wspaniałych i zaangażowanych ludzi, a jeszcze przy tym świetnie się bawię. Po prostu sprawia mi przyjemność działanie z ludźmi dla ludzi.

A OPRÓCZ TEGO...
Aby móc się dalej rozwijać, uczestniczę także w programie Warszawska Akademia Młodych Liderów, który ma na celu rozwinięcie kompetencji liderskich i społecznych młodych warszawiaków.

Po latach działalności w samorządzie niedawno zostałem wybrany na Posła do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to miejsce dla 100 młodych o różnych poglądach, którzy w 2 sesjach w przeciągu rocznej kadencji tworzą jedną wspólnotę - debatują, procedują projekty uchwał istotne dla młodzieży, które następnie są przekazywane do najwyższych władz państwowych.
Mimo to, w przestrzeni publicznej niemal zawsze pozostaję apolityczny, nie zdradzam swoich poglądów politycznych, dlatego w Parlamencie pozostałem posłem niezrzeszonym. Zgodnie z tematami posiedzeń, w Parlamencie walczę o lepszy system edukacji w Polsce i silną decentralizację władzy w Polsce. Tak aby władza była najbliżej człowieka, a nie jak najdalej.

 


Michał Redzisz

 

Michał rozpoczął swoją przygodę z wyczynowymi szachami w wieku 7 lat grając w szkolnym UKS.

Pierwszym znaczącym sukcesem było wywalczone jako 9-latek vice-mistrzostwo Mazowsza, a w roku następnym czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w grupie U-10.

Od 2014 Michał corocznie wypełnia wymagane kryterium sportowe Mistrzostw Polski Juniorów, a w latach 2015-2018 czterokrotnie był w Reprezentacji Mazowsza biorącej udział w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, rozgrywanej pod patronatem Ministra Sportu.

Michał był także wielokrotnie w składzie Reprezentacji Polski Juniorów Polskiego Związku Szachowego (PZSzach) uczestnicząc w oficjalnych mistrzostwach Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE):  Mistrzostwa Świata Juniorów (Durban 2014, Porto Carras 2018) i Mistrzostwa Europy Juniorów (Praga 2016, Budva 2017, Ryga 2018, Bratysława 2019).

Wraz ze swoja drużyną klubową KS LAURA Chylice (6 zawodników) w 2018 zdobył brązowy medal w najwyższej juniorskiej lidze w Polsce: DMPJ Ekstraliga.

Michał posiada tytuł szachowy „K” (kandydat na mistrza krajowego) PZSzach oraz potwierdzoną wielokrotnie II klasę sportową (http://www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage.php?page_id=1&zwiazek=&typ_czlonka=&pers_id=42480).

Do końca 2020 Michał rywalizuje w grupie wiekowej U-16. Obecnie jest sklasyfikowany przez FIDE jako 6 szachista w Polsce w swoim roczniku i jako 8 wśród chłopców grupy U-16 na rok 2020 (ur. 2004 i 2005). Ranking Michała na 11.2019 to 2104 punkty ELO.  (https://ratings.fide.com , https://ratings.fide.com/card.phtml?event=21816107) .

6 października 2019 – zaledwie kilka tygodni temu, już jako uczeń NLO Primus, Michał wywalczył III miejsce w kategorii „do 18 lat” w Otwartych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich.

 

Aktualnie:

Michał został ponownie stypendystą Miasta St. Warszawy za wynik sportowy! heart

Sukcesy Michała:

 • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich (grupa Junior do lat 18)
 • Mistrzostwo Mazowsza Juniorów Szachach Szybkich
 • Mistrzostwo Mazowsza Juniorów w Szachach Błyskawicznych

Michał reprezentuje również Polskę na arenie międzynarodowej. W tym roku zdobył międzynarodowy tytuł szachowy FM (FIDE Master) przyznany decyzją Prezydenta Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). 

Aktualny ranking międzynarodowy (2319) daje mu 2 miejsce w Polsce w swoim roczniku i 60 miejsce na świecie! smiley

 


 

Jerzy Wierzbicki

Pierwszą kendamę dostałem od kuzyna 6 lat temu, jednak moja prawdziwa przygoda rozpoczęła się w zeszłym roku na wyjeździe szkolnym narciarskim do Włoch. Okazało się, że mój kolega właśnie kupił swoją pierwszą kendamę. Przez cały wyjazd graliśmy razem. Następnie pojawiła się kwarantanna, znudzony ciągłym siedzeniem przed komputerem zacząłem poświęcać kendamie coraz więcej czasu. Następne pół roku minęło tak samo, ciągłe granie ze znajomymi i chodzenie na tak zwane jamy tzn. spotkania kendamowców. Aż we wrześniu odbyły się mistrzostwa Polski w kendamie, doszedłem do ćwierćfinału. Po zawodach zostałem sponsorowanym graczem przez firmę KROM kendama (krom kendama Poland flow team). Zainteresowanie kendamą nie przestaje maleć, a wręcz przeciwnie...

 


Maks Nowakowski smiley

MOJE POCZĄTKI Z PŁYWANIEM …

Już w wieku 3 lat ciągnęło mnie do wody. Najpierw była to forma  swobodnego spędzania w niej czasu. Po tym, kiedy przez 4 lata nie mogłem wchodzić do wody, ze względu na zalecenie laryngologa, zacząłem uczyć się pływać. Był to rok 2012. Nie było to w żaden sposób pływanie wyczynowe. Pływałem po 1,5 godziny tygodniowo, w dzisiejszym klubie IKS Konstancin. Z czasem zacząłem zwiększać liczbę tych zajęć do 3 godzin tygodniowo. W 2017 zabrakło czasu by jeździć tak często z Kabat do Konstancina, dlatego przeniosłem się na pół roku na basen na Kabatach . Jednak to nie było to.

CO BYŁO POTEM …

W 2018 postanowiłem pójść na próbny trening do klubu MKP Warszawianka. Czułem  się mocny, ale było to tylko złudzenie. Ledwo wytrzymałem pierwszą godzinę pierwszego treningu, który trwał 2 godziny. Żeby dogonić moją grupę wiekową, przez pół roku pływałem w grupie z młodszym rocznikiem 2007. Ale w końcu się udało i mogłem rozpocząć treningi z moją grupą wiekową. I tak od dwóch lat jestem zawodnikiem w klubie MKP Warszawianka.

MÓJ DZIEŃ POWSZEDNI Z PŁYWANIEM …

Treningi mam rano o godz. 6:00 oraz popołudniami, najczęściej od godziny 17.00. Jeden trening trwa 2 godz.  Dodatkowo mam treningi w soboty.Łącznie trenuję 20 godzin w tygodniu. W ciągu jednego treningu napływam ok. 5 km. Przed porannym treningiem wstaję o 4:30 i zjadam śniadanie. Dieta w pływaniu jest ważna. Bez zaspokojenia zapotrzebowania dawki kalorycznej nie byłbym w stanie pływać, ale zbyt duży posiłek jest również zły.  Posiłki są różne przed treningiem i po treningu. Niezbędna jest także odpowiednia ilość wypoczynku, snu, bez którego nie miałbym siły pływać.

ZAWODY …

Jestem zawodnikiem Polskiego Związku Pływackiego. W trakcie jednych zawodów pływam najczęściej w 3-4 konkurencjach. W tej chwili są to z reguły: 100m motylkowym, 200m dowolnym (kraul), 200m grzbietowym i 400m zmiennym. Zawody w których biorę udział, organizowane są zgodnie ze standardami FINA (Światowa Federacja Pływacka).  Aby brać udział w zawodach organizowanych przez FINA, muszę przejść okresowe badania u  lekarza sportowego.

  


 

Marcin Gralewski i jego pasja smiley

„Moją pasją jest lekkoatletyka. Wyczynowo trenuję ją od dwóch lat w klubie AZS AWF Warszawa. Moim trenerem jest, nie kto inny niż mój tata. Uprawianie lekkoatletyki jest u nas tradycją rodzinną, która zaczęła się od dziadka. Jego konkurencją były biegi na średnie dystanse. Ja, podobnie jak mój tata próbuję sił w skoku w dal. Oprócz tego, biegam dystanse sprinterskie. Moim marzeniem jest dostać się w przyszłości do reprezentacji polski i podróżować po świecie startując w zawodach.”

 

Największe osiągnięcia Marcina Gralewskiego:

 • 4 miejsce w Polsce w drużynowych biegach przełajowych
 • 2 miejsce w pucharze Polski w dwuboju nowoczesnym.
 • 3 miejsce w skoku w dal w otwartych mistrzostwach Warszawy młodzików

 

   

 


Julia Korszałowska z 1A rysuje od siedmiu lat. Jej pasja zaczęła się od małych rysunków w czasie mniej ciekawych lekcji i chęci urwania się od rzeczywistości. Zajmuje się głównie tworzeniem postaci oraz próbami rozwijania ich historii przez sztukę, włącznie z ciągłymi próbami ulepszania jej jakości i znalezienia swojego stylu.

>>> ZOBACZ WIĘCEJ <<<

 

   


 

 

Karol Matyjek od dziecka był zaangażowany w każdą dyscyplinę sportową, która Go tylko zaciekawiła. Już jako 3,5 latek chciał zostać tenisistą ziemnym, potem pływakiem. Miał być Judoką, karateką i oczywiście piłkarzem. 

Jego sportowe zacięcie zaczęło się klarować, kiedy to po pasowaniu na Pierwszaka, jeszcze w krawacie i koszuli rozegrał swój pierwszy mecz w życiu w tenis stołowy - z Tatą. Potem było tylko lepiej, bo Grzesiu Smyk zaprosił nasze zacięte sportowo dziecko na treningi do Lupusa.

I tak się zaczęła prawdziwa miłość do sportu. Było różnie, bo Karol wciąż kochał grać w piłkę nożną. Miał więc dylemat co wybrać i na które treningi postawić. W końcu zdecydował, że całkowicie poświęca swoją energię by doskonalić się w tenisie stołowym.

Celowo mówimy tu o poświęceniu, bo żeby móc trenować na takim poziomie, Karol poświęca wiele…

Karol od kilku lat trenuje kilka godzin dziennie, obecnie dwa razy dziennie - 6 godzin. Od kilku lat od razu po lekcjach wraca do domu, żeby zjeść obiad, odrobić lekcje i udać się na trening. Często już od 7 rano jest na sali po to, żeby rozpocząć treningiem dzień. Karol nie ma czasu na spotkania z kolegami, a często nawet na wyjazdy na Zieloną Szkołę. W weekendy rozgrywa turnieje lub inne mecze. O wakacjach z Dziadkami może jedynie pomarzyć, bo w lato najczęściej jest na obozach sportowych.

W Jego pasję zaangażowana jest cała Rodzina. Domownicy dopasowali pracę i posiłki dla Niego tak, by nie miał niczego innego na głowie jak sport i nauka. 

Karol nigdy nie narzeka i nadal jest pogodnym dzieckiem. Kocha swoją pasję, robi wszystko by się w niej rozwijać, szanuje Trenerów i kolegów z drużyny.

 

Dzięki temu, że Karol jest Sportowcem, rodzice nie mają z Nim żadnych problemów wychowawczych. Jest zdyscyplinowanym i ułożonym dzieckiem - za co dziękują Trenerom. Dziękują również Szkole i Nauczycielom Primusa, którzy bardzo Karola wspierają i dzięki indywidualnemu podejściu Karol może rozwijać swoją pasję.

Sport kształci i wychowuje dzieci, pokazuje wartości, uczy porządku i dyscypliny. Tenis stołowy rozwija mózg, inteligencję i wyobraźnię.

Karol kocha nad życie tenis stołowy. Dba o siebie, trenuje nie tylko na hali ale i poza nią. Zdrowo się odżywia, szanuje swoje ciało. A rodzice i szkoła Go w tym wspierają i wspierać będą zawsze kiedy będzie tego potrzebował. Bo o wsparcie chodzi, a nie o narzucanie własnej woli.

Jesteśmy z Niego bardzo dumni.

 

Osiągnięcia:

 • zawodnik Kadry Mazowsza
 • III miejsce na WTK (kategoria Kadet)
 • zawodnik II Ligii UKS Lupus Kabaty
 • zawodnik III Ligii UKS Lupus Kabaty (drugie miejsce w lidze)
 • wygranie IV Ligii Mężczyzn w Województwie Mazowieckim (wraz z drużyną)
 • I miejsce Spójnia Open
 • I miejsce Targówek Open
 • Podwójny Sportowiec Roku w Fundacji Primus

 

  

 


 

Kolejnym uczniem, którego pasję chcemy przedstawić to Wojtek Głuszkiewicz z klasy 2B. Wojtek zaskoczył nas swoimi zdolnościami plastycznymi. Poniżej prezentujemy jego prace. smiley

   

 


Z dumą informujemy, że nasza licealistka Ola Wójcik z kl. 1 E odniosła w tym sezonie narciarskim kolejne sukcesy.

Startowała w małopolskich zawodach XXXII Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie zjazdowym w Jurgowie i zajęła 1 miejsce w slalomie równoległym oraz 3 miejsce w slalomieyes

Serdeczne gratulacje! smiley

 

 

 

09.12.2017 odbyła się finałowa edycja Warszawskiej Ligi Narciarskiej. Ola zwyciężyła zarówno w gigancie, jak i w kombirace i z kompletem punktów szósty rok z rzędu została Mistrzynią Warszawy!

Gratulujemy!

 

 


Mateusz jest związany z klubem UMKS MOS Wola od samo początku swojej przygody z siatkówką.Wraz z zespołem wygrywał wiele turniejów, zdobył wiele nagród i wyróżnień.
Przed rozpoczęciem nauki w Primus chodził do klasy sportowej w państwowej szkole na Woli gdzie początkowo trenował akrobatykę a następnie siatkówkę.

Ostatnie sukcesy:

 

 

 


Adam Grabowski, uczeń 1 klasy naszego liceum, szachami pasjonuje się już od przedszkola.

Adam nie wyobraża sobie życia bez szachów i poświęca im każdą wolną chwilę.Świetnie odnajduje się w środowisku szachowym, w którym ma dużą liczbę koleżanek i kolegów. Wspólnie z nimi podejmuje nowe wyzwania szachowe i opracowuje strategie na turnieje.

Początkowo Adam traktował szachy wyłącznie jako domowe hobby. Po raz pierwszy wystąpił w turnieju w Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych dla klas 4-6 i tam zdobył złoty medal.  Okazało się, że Adam ma talent, który warto szlifować i rozwijać. Obecnie Adam jest zawodnikiem klubu szachowego Polonia. W 2018 roku Adam zdobył II miejsce w Mistrzostwach Warszawy w szachach klasycznych. Tegoroczne sukcesy Adama to brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w szachach błyskawicznych oraz srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Warszawy w szachach standardowych. Adam chciałby rozwijać swoją pasję w przyszłości, zdobywać coraz wyższe kategorie szachowe i dobre miejsca w turniejach. Oprócz szachów Adam interesuje się również tenisem ziemnym i stołowym oraz pływa na zajęciach w szkole sportowej. Uważa, że wysiłek umysłowy musi iść w parze z fizycznym. W tym miesiącu na Ursynowskim Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego Adam zdobył srebrny medal. Największym marzeniem Adama jest posiadać więcej wolnego czasu na rozwijanie swoich pasji.

 

 

 

 


Adam Lisewski to jeden z tych uczniów, którego nie da się przeoczyć. Wzrostem o głowę przewyższa innych. Jego pasją jest koszykówka, w którą gra w Warszawie od 10 lat. yes wink

Zaczynał w klubie amatorskim, obecnie gra w GIM92 Ursynów. Jest aktualnym mistrzem Polski w kategorii U-16. Adam jest gotów kontynuować swoją karierę koszykarską w przyszłości. Trzymamy kciuki!

 


Kolejny piękny talent w naszej szkole. Niezwykle zdolny, ale i bardzo skromny. Parę słów o Julii.

 

Julia od 4 lat jest członkinią Akademii PASO z Ursynowa i formacji tanecznej ZAK. W roku 2016 zajęła I miejsce w kategorii Rumba Juniors Duos w World Dance Championship federacji WADF w Libercu. Razem z zespołem finalistka wielu turniejów, festiwali i przeglądów tanecznych. W roku 2017 formacja zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczy oraz I miejsce na World Dance Championship federacji WADF w Libercu.