W naszej szkole niektóre dni są niezwykle uroczyste. Ubieramy się wtedy na galowo i w podniosłej atmosferze wspólnie świętujemy ważne dla naszego kraju rocznice. Są też dni, gdy dobrze się bawimy, wspólnie organizując quizy i zabawy. Są również chwile, gdy pamiętamy, jak ważne jest pomaganie innym. Z dużym zaangażowaniem organizujemy akcje charytatywne. Cieszymy się, gdy można komuś bezinteresownie pomóc.

PAŹDZIERNIK

Dzień KEN

Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Została powołana 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy w Polsce Dzień Nauczyciela. W Primusie w ten uroczysty dzień uczniowie wręczają nauczycielom kwiaty, a szkolny samorząd przygotowuje ciekawą akademię pełną wierszy i piosenek dla nauczycieli.

 
LISTOPAD

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach zaborów, odzyskała niepodległość.

W naszej szkole obchody Święta Niepodległości są bardzo uroczyste. Wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na galowo z przypiętymi własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Atmosfera w klasach jest podniosła. Rozmawiamy o patriotyzmie, o symbolach narodowych. Pytamy, co dziś możemy zrobić dla naszego kraju. Uczniowie przygotowują akademię, na której przypominamy sobie, co takiego wydarzyło się 11 listopada 1918. Czujemy ogromną dumę, że jesteśmy Polakami.

Andrzejki

Andrzejki to dzień, w którym młodzież z Samorządu Uczniowskiego przebrana w stroje  wróżbitów i wróżek, przepowiada uczniom i nauczycielom przyszłość. Dużą popularnością cieszą się wróżby: andrzejkowa numerologia, serduszko z imionami, drzewko szczęścia, kim będę, kram z marzeniami oraz kubki przyszłości. Wszystkie wróżby są pomyślne!

 
GRUDZIEŃ

Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny powstał z chęci pomagania innym. Każdego roku, w grudniu przygotowujemy z dużą uwagą i zaangażowaniem to wydarzenie – uczniowie własnoręcznie wykonują bombki, kartki świąteczne i choineczki z makaronu, rodzice pieką ciasta, pierniczki, makowce. Wszystko to leży na pięknie udekorowanych stołach i czeka na zakup. Dochód z akcji przekazujemy potrzebującym. Świetnie się bawimy, integrujemy a przy okazji pomagamy. To jest to!

Jasełka i wigilie klasowe

W grudniu w Primusie panuje świąteczna atmosfera. W klasach pojawiają się pachnące choinki i piękne dekoracje. W oknach zobaczyć można śnieżne ozdoby, dzieci z młodszych klas z utęsknieniem czekają na wizytę Mikołaja. Naszą tradycją stały się jasełka przygotowywane przez uczniów klas II. Aula jest pięknie udekorowana, wspólnie śpiewamy kolędy i oglądamy przedstawienie w świątecznych nastrojach. Zwyczajem w Primusie są też wspaniałe wigilie klasowe, podczas których śpiewamy kolędy i składamy sobie życzenia przy suto zastawionym stole.

 
STYCZEŃ

Bal karnawałowy

Karnawał to czas radości i zabawy. W naszej szkole organizujemy wtedy bale przebierańców dla klas I-III i klas IV-VI. Jest naprawdę wesoło i kolorowo. Najczęściej do szkoły przyjeżdża wtedy profesjonalny DJ, który gwarantuje wspaniałą muzykę dobrej jakości. Uczniowie tańczą, biorą udział w najróżniejszych konkursach i zabawach.

 
MAJ

Konstytucja 3 Maja

Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach , którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. 3 maja 1791 roku posłowie zebrani na sejmie w Warszawie uchwalili Konstytucję.

Co roku w maju spotykamy się w naszej auli, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Stało się to już naszą tradycją, że tego dnia przychodzimy ubrani do szkoły na galowo i z dużym zainteresowaniem oglądamy przedstawienie przygotowane przez uczniów.Parada Schumana

Dzień Patrona 

Co roku w maju hucznie obchodzimy Dni Naszego Patrona – Roberta Schumana. Nauczyciele wspólnie z uczniami biorą udział w Paradzie Schumana, organizowanej przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. To unikalne spotkanie Europejczyków, ludzi otwartych na świat i pełnych pozytywnej energii. W czasie parady na uczestników czeka moc atrakcji – zabaw, konkursów, quizów. W szkole zawsze w maju odbywa się quiz wiedzy o Robercie Schumanie i Unii Europejskiej oraz konkurs na najładniejszą dekorację klasy związaną z naszym patronem. W salach pojawiają się wtedy flagi państw członkowskich oraz żółte gwiazdki na niebieskim tle symbolizujące flagę Unii Europejskiej.

 

Naukę łączymy z zabawą, rozwijamy w naszych uczniach kreatywność, organizujemy szereg orginalnych konkursów i dni wewnątrzszkolnych. W naszej szkole nigdy nie jest nudno!

Dzień Grecki

W tym dniu na korytarzach naszej szkoły można spotkać prawdziwego Zeusa, Herę, Posejdona z trójzębem… Po chwili można się zorientować, że to nie Olimp, tylko dzień grecki w Primusie. A bogowie greccy to w rzeczywistości uczniowie klas piątych. Podczas tej uroczystości wybierany jest Ekspert Mitologii Greckiej. Stałą atrakcją Dnia Greckiego jest wystawa tematyczna prac literackich, albumów poświęconych wazom greckim oraz prac wykonanych na lekcjach techniki. Uczniowie wystawiają własnoręcznie zdobione na lekcjach plastyki wazy, spośród których wybierana i nagradzana jest ta najpiękniejsza.

Dzień Baśniowy

Dlaczego dziś widzimy pod salą groźnego wilka i przestraszoną babcię? To czwartoklasiści świętują Dzień Baśniowy. Oprócz zabawy z przebieraniem, sprawdzą też swoją wiedzę w międzyklasowym konkursie baśniowym. Konkurencje to między innymi slalom z książką na głowie, zgaduj zgadula i wiele innych. Kolejny raz nauka w naszej szkole miesza się z zabawą..

Dzień Kapelusznika

Któż z nas jako dziecko nie lubił się przebierać… W naszej szkole jest dzień, w którym rządzą kolorowe stroje. Podczas tego dnia obowiązkowym elementem stroju jest kapelusz. Im bardziej kolorowy i ekstrawagancki, tym lepiej. Jest to wydarzenie, podczas którego zabawa i wyobraźnia mają swoje święto. To lubimy!

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

W grudniu uczniowie klas I-VI prześcigają się w pomysłach nie tylko na najładniejszą, ale również na najoryginalniejszą szopkę. Uczniowie nie mają tu żadnych ograniczeń, liczy się pomysł i wykonanie. Przed świętami na korytarzu szkoły można podziwiać wszystkie prace. Najpiękniejsze szopki przechodzą do etapu dzielnicowego.

Konkurs kolęd "Do Betlejem"

W tym dniu nasza szkoła jest rozśpiewana. Wspólnie śpiewamy kolędy, panuje świąteczna atmosfera. Brakuje tylko zapachu pierniczków… Przy okazji pokazujemy uczniom, jak ważna i przyjemna jest tradycja kolędowania. 

Dzień Ziemi

W naszej szkole szczególnie dużo uwagi poświęcamy ekologii. Pokazujemy uczniom, jak ważne jest, by wspólnie dbać o naszą Planetę. Dniem ekologii w Primusie jest 22 kwietnia. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń (przedstawienia proekologiczne, konkursy, podsumowanie akcji ekologicznych ) organizowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W tym roku uczniowie w grupach pisali list do Ziemi, list musiał być w ekologicznej formie (z wykorzystaniem makulatury, zużytych butelek). Powstało wiele ciekawych i mądrych prac.