W ramach współpracy naszego Gimnazjum z Wydziałem Leśnym SGGW w dniach 2, 6 i 9 lutego klasy trzecie miały możliwość zwiedzenia Kampusu tej Uczelni. Zajęcia prowadził nasz nauczyciel biologii i jednocześnie pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału, dr hab. Tomasz Mokrzycki. Parogodzinna wędrówka po Kampusie okazała się miło spędzonym czasem.

 Na początku dowiedzieliśmy się co nieco o owadach i poznaliśmy dużo nowych gatunków tropikalnych chrząszczy. Dowiedzieliśmy się o sposobie przechowywania takich okazów i zobaczyliśmy nawet specjalne szafy do ich przetrzymywania. Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego starożytni Egipcjanie czcili skarabeusza. Trzymaliśmy w dłoniach fotopułapki – urządzenia do robienia zdjęć i filmowania zwierząt w terenie. W pracowni łowieckiej dowiedzieliśmy się o telemetrii – czyli obserwowaniu zwierząt z wykorzystaniem specjalnych nadajników. W między czasie przyszła pora na bufet, gdzie nabraliśmy sił, jak prawdziwi studenci. W następnej pracowni przekonaliśmy się, że Hedwiga należąca do Harry'ego Pottera, to w istocie sowa śnieżna, która żyje w tundrze i bardzo rzadko zalatuje do Polski. Oglądaliśmy wiele innych gatunków ptaków, gadów i ssaków. Mieliśmy także okazję poczuć się jak naukowcy, badając różne owady pod mikroskopami. Zgłębiając „tajniki” uczelni SGGW można zaczerpnąć nieco z życia studenta, zwłaszcza w wielkiej auli wykładowej. Wszyscy zgodnie uważamy wyjście za bardzo udane i mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli zasiąść w salach SGGW już nie jako zwiedzający, a studenci:)

Dziękujemy Tomaszowi Gazurkowi, dr Elżbiecie Jancewicz, dr Dagny Krauze i Przemkowi Szabłowskiemu za poświęcony czas, cierpliwość i możliwość odwiedzenia niezwykłych laboratoriów.
Zapraszamy do fotorelacji