„Sposoby rozmnażania i rozprzestrzeniania się roślin oraz charakterystyka wybranych gatunków drzew i krzewów”

Dnia 15 października 2015 r. wszystkie klasy trzecie wraz z Opiekunami i nauczycielem biologii Tomaszem Mokrzyckim z samego rana wyruszyły na wycieczkę do arboretum SGGW  w Rogowie. Jest to już pewna tradycja w naszej szkole, podtrzymywana od wielu lat.

W arboretum odbyliśmy kilkugodzinne zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu, dotyczące poznawania nowych gatunków roślin oraz ich rozmnażania. Zobaczyliśmy wiele nieznanych nam dotychczas drzew takich jak klon palmowy, cedr libański, żywą skamieniałość, czyli metasekwoję chińską oraz pochodzące z Ameryki olbrzymie tuje, tulipanowiec amerykański i klon cukrowy (ten od syropu). Spróbowaliśmy polskiego kiwi oraz zabraliśmy kilka kwiatów i liści na pamiątkę.

Na zakończenie każda klasa miała za zadanie zebrać okazy nasion z listy wręczonej nam rano przez naszego nauczyciela biologii, czemu też w większym lub mniejszym stopniu podołaliśmy. Wracając do autokaru zaszliśmy jeszcze do alpinarium, gdzie zobaczyliśmy między innymi sosnę limbę.

Mimo tego, ze pogoda była typowo jesienna wszyscy wrócili zadowoleni i na pewno będą wspominać ten wyjazd przyjemnie. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy i odkryliśmy, że arboretum jest magicznym miejscem, skrywającym wiele tajemnic.

Zapraszamy na fotorelację

 

Julia Remer - Młynarska, Tomasz Mokrzycki

zdjęcia: Bartek Wilk i Tomasz Mokrzycki