Działamy charytatywnie!

W piątek 02.10.2020 r. w strugach deszczu wzięliśmy udział w biegu charytatywnym dla Oli - 14- letniej dziewczynki, która marzy o powrocie na parkiet taneczny, a niestety czeka ją poważna operacja.

Dziękujemy tym, którzy pobiegli i tym, którzy wsparli zbiórkę! heartPrimus na medal! smiley

Czytaj więcej... >Medale dla Primusa!

Indywidualne biegi przełajowe licealistów dzielnicy Ursynów już za nami. Najlepszą formą biegową wykazali się Hanna Markiewicz (I miejsce na dystansie 1500 m), Maksymilian Milcarz (I miejsce na dystansie 2000 m), Chrzanowski Maciej (III miejsce na dystansie 2000 m).

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie całej reprezentacji liceum Primusa!heart

Czytaj więcej... >SUKCES NASZEGO UCZNIA!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Michał Redzisz niedawno wygrał kategorię wiekową do lat 16 w bardzo silnie obsadzonym turnieju szachowym Otwarte Mistrzostwa Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych.smiley

Czytaj więcej... >Kolejny sportowy sukces!

Wspaniały sukces odnieśli nasi uczniowie w turnieju badmintona dziewcząt i chłopców w kategorii "licealiada" rozgrywanego w ramach LIV WOM.

Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce, a chłopcy po ciężkich bojach wywalczyli "srebro" i  zostali wicemistrzami Warszawy . 💪

Gratulujemy!heart

Czytaj więcej... >Sportowy sukces ucznia NLO!

Karol Matyjek, sportowy talent Primusa i zawodnik UKS LUPUS KABATY, wrócił do szkoły z medalami!coolyes

Grając w weekend na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w tenisie stołowym zdobył:

  • I miejsce w kategorii drużynowej

  • II miejsce w grze podwójnej

Ogromne gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!smileyDANCE MA SENS 2019 - 135 UCZESTNIKÓW!

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Tańca Dance Ma Sens niestety już za nami. 26 listopada gościliśmy w naszej auli 20 szkół z województwa mazowieckiego. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe choreografie. Przez kilka godzin 135 uczestników zaprezentowało się w 9 kategoriach w różnych stylach tanecznych. Było to niesamowite widowisko!!! smiley

Czytaj więcej... >Sukcesy biegowe w liceum!

Hanna Markiewicz i Aniela Gasza reprezentowały nasze liceum w dzielnicowym etapie biegów przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po biegu na 1500m. złoty medal trafił do Hani, 4 miejsce do Anieli. Dziewczyny pobiegły w pięknym stylu i będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie! smiley Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej... >Mistrzostwach Ursynowa w piłce nożnej chłopców

Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w piłce nożnej chłopców . W turnieju wzięło udział 16 drużyn . W fazie rozgrywek grupowych wygraliśmy wszystkie mecze i awansowaliśmy do ćwierćfinałów. W meczu, który decydował o awansie do strefy medalowej zabrakło nam do szczęścia niespełna 1 minuty. W samej końcówce straciliśmy bramkę i ostatecznie musieliśmy się zadowolić V miejscem.

Gratulacje dla naszych uczniów !!!!!!
Nauczyciele wfSukcesy w lekkoatletyce

23 maja uczennica naszego gimnazjum - Marcelina Nowakowska wystartowała w finałach 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie Orła. Marcelina zdobyła 1 miejsce w Warszawie w biegu na dystansie 200 m. Gratulujemy wspaniałej formy i życzymy dalszych sukcesów!

W eliminacjach dzielnicowych świetnie spisały się również młodsze koleżanki- Hania Markiewicz- 3 miejsce na dystansie 600 m oraz Kasia Rudowska- 2 miejsce na 100 m. Również gratulujemy!Dance ma sens relacja filmowa

 

Za nami konkurs dla uczniów 2,3 klas gimnazjum, którym uczestniczyli soliści lub grupy do 8 osób w 2 kategoriach: Hip-hop/new style lub jazz/latino/disco dance/współczesny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i Agnieszce Chrulskiej za organizację wydarzenia. Do zobaczenia za rok , poniżej relacja wideo!

Czytaj więcej... >Dance ma sens

20 marca odbył się w naszym liceum II Międzyszkolny Konkurs Tańca „Dance ma sens”. Wydarzenie pełne pozytywnych emocji, prezentujące taneczne talenty uczniów ursynowskich szkół. W tym dniu widownia obejrzała 19 wspaniałych choreografii w różnych stylach tanecznych. W komisji sędziowskiej zasiedli profesjonalni tancerze i instruktorzy. O oprawę imprezy zadbali nasi wspaniali licealiści Bartek Wójtowicz i Darek Andrzejuk.

Czytaj więcej... >Nasza czołowa alpejka

W drugi weekend listopada na Szczęśliwicach odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Nasza czołowa alpejka, Aleksandra Wojcik z klasy IIb, wygrała trzy konkurencje (slalom, gigant i kombinacja), a w czwartej (slalom carvingowy) zdobyła srebro. Ola w gigancie miała także czas zawodów, co oznacza, że uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich startujących zawodników.
Ogromne gratulacje!IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w unihokeju chłopców

Reprezentacja naszej szkoły w składzie :

Bartek Kuligowski, Janek Kruszewski, Kuba Wojciechowski, Piotr Sułkowski , Filip Wroński, Tomek Gwóźdź, Michał Pałasz i Alex Hooymayer zajęłą IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w unihokeju chłopców.

W drodze do półfinałów wygraliśmy 4 mecze . Niestety walkę o medal przegraliśmy minimalnie 1 bramką zajmując miejsce tuż za podium :(

Gratulacje dla całej reprezentacji za wspaniałą grę , walkę i godne reprezentowanie szkoły !!!
Nauczyciel wf
Marek MikielewiczSportowy maj

Maj okazał się miesiącem obfitym w sukcesy sportowe naszych gimnazjalistów.

Po pierwsze, podczas Mistrzostw Ursynowa w lekkiej atletyce Michalina Nowakowska oraz Darek Andrzejuk zdobyli 2 złote medale w biegu na 100 m.

Po drugie, wielkim sukcesem zakończył się dla nich również kolejny etap, mianowicie Mistrzostwa Warszawy. Oboje zajęli drugie miejsce, co dało im awans do etapu wojewódzkiego.

Po trzecie, drużyna naszych uczniów, w składzie: Paula Preuss, Maja Sokołowska, Janek Wagner, Filip Wroński, Kuba Wojciechowski oraz Bartek Kuligowski zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w ringo.

Gratulujemy!
Trzymajmy mocno kciuki za Michalinę i Darka 6 czerwca 2017r. w czasie Mistrzostw Mazowsza.Mistrzostwa Dzielnicy w badmintonie

Reprezentacja szkoły w składzie : Jan Kruszewski , Maciek Kielak i Jan Wagner zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy w badmintonie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie . Większość biorących udział w zwodach to uczniowie na co dzień trenujący w klubach prezentujący duże umiejętności techniczne.

Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów!!!!!!

Nauczyciel wf Marek MikielewiczIII miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski PZN Aleksandry Wójcik

Aleksandra Wójcik zdobyła kolejne trofea. Uzyskała I miejsce w grupie młodzików w XIX edycji -Narciarski Puchar Mazowsza pod Patronatem Prezydenta M.ST. Warszawy i eliminacja memoriał Janka i Grześka oraz III miejsce w kategorii junior C dziewcząt w Młodzieżowym Pucharze Polski PZN 2016/2017.

Ogromnie gratulujemy !IV miejsce w unihokeju chłopców

Reprezentacja naszej szkoły w unihokeju w składzie :Tomek Gwóźdź, Michał Pałasz, Janek Anusz, Kuba Wojciechowski, Jan Kruszewski , Bartek Kuligowski,Sołtyk Andrzej, Tomek Pietraszewski, Franek Teterycz , Bastian Fischer, Darek Andrzejuk i Rafał Mystkowski zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Ursynowa.

Czytaj więcej... >Wyróżnienia Burmistrza dla nauczycieli Primusa!

Szanowni Państwo,

We wtorek 22 listopada w Hali Arena Ursynów odbyła się uroczystość - podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016. Wyróżnieni zostali nauczyciele wychowania fizycznego z naszego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Pani Paulina Kochańska oraz p. Grzegorz Smyk podczas uroczystości odebrali wyróżnienia z rąk Burmistrza p. Roberta Kempy.

Czytaj więcej... >Dzielnicowe zawody w tenisie stołowym

W dniu 22.11.2016 w naszej hali odbyły się Mistrzostwa Ursynowa Gimnazjów tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w w ramach L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja dziewcząt z NG 9 w składzie: Paula Preuss i Maja Kiepas zdobyły II miejsce, czyli Vice Mistrzostwo Ursynowa! Reprezentacja chłopców w składzie: Bartosz Wójtowicz, Piotr Płaskonka uplasowali się również na II miejscu w dzielnicy. Serdecznie gratulujemy!

Coroczne zawody Dzielnicowe odbywały się w hali Szkół Fundacji Primus na dwunastu stołach do tenisa stołowego. Organizatorem imprezy międzyszkolnej był nauczyciel naszej szkoły p. Grzegorz Smyk.

Czytaj więcej... >Sukces sportowy Aleksandry Wójcik

Gratulujemy kolejnych sukcesów Aleksandrze Wójcik za zdobycie w XV Warszawskiej Lidze Narciarstwa II miejsca w kategorii Młodzik w konkurencji Kombi Race , za I miejsce w konkurencji Gigant, I miejsce w Slalomie Gigant oraz II miejsca w eliminacjach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Nauczyciel wf

Paulina KochańskaDzielnicowe rozgrywki tenisa stołowego

22 listopada br., w hali sportowej szkół Fundacji Primus, odbyły się dzielnicowe rozgrywki tenisa stołowego L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Miło nam poinformować, że i chłopcy, i dziewczęta z naszego gimnazjum zajęli drugie miejsca.

Organizatorem i sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego w NSP 47 i NG 9, p. Grzegorz Smyk.