Jesteś tutaj: strona główna > Nasze tradycje > Akcje charytatywne
Akcje charytatywne

Akcje charytatywne

   Pomoc innym, jest dla naszych uczniów bardzo ważna. W naszej szkole, każdemu, komu potrzebna jest pomoc jest ona udzielana. Organizowane są zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy dla tych, którzy tego potrzebują. Musimy się pochwalić tym, że wspomagaliśmy powodzian, szkołę dla dzieci niewidomych w Laskach, dzieci z Domów Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz schronisko dla zwierząt na Paluch. Jednak są takie akcje charytatywne, które odbywają się rok, rocznie w naszej szkole.


Góra Grosza

Celem akcji jest zebranie funduszy na programy pomocy dzieciom osieroconym.
Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce.
Nasza szkoła, bierze w tym udział co roku i musimy się pochwalić, że zaangażowanie naszych uczniów, przekracza najśmielsze oczekiwania. Kwoty jakie udaje się nam zebrać dochodzą nawet do 2500 zł. Nagrodą przechodnią, którą jest złote serduszko, otrzymuje klasa, która uzbiera największą kwotę.Fotogaleria 2009/2010 - oglądaj

Fotogaleria 2007/2008 - oglądajZbiórka makulatury

„Chrońmy lasy – zbierajmy makulaturę” – uczniowie naszej szkoły znają doskonale to hasło. Szczególnie widoczne jest to podczas corocznej zbiórki makulatury. Akcja ta jest bardzo wyjątkowa, ponieważ nie tylko uczniowie są w nią zaangażowani, ale również ich rodzice. Za udział w tej akcji nagradzana jest każda klasa. Tu nie ma przegranych, ponieważ każdy, kto zbiera makulaturę, chroni Polsce lasy.

Fotogaleria 2007/2008 - oglądaj i oglądaj
Lutry


„Uczniowie – uczniom”. Już od trzech lat uczniowie naszej szkoły pomagają uczniom, ze szkoły podstawowej w Lutrach. Na terenie naszej szkoły co roku organizowane są działania, dzięki którym zbierane są fundusze na przygotowanie paczek świątecznych dla kolegów z Lutrów. Do tej pory obdarowaliśmy ich  przyborami szkolnymi, słodyczami, owocami,  zestawami do minihokeja i edukacyjnymi programami komputerowymi.
Udało się nam również zebrać fundusze, na zorganizowanie dwudniowej wycieczki po Warszawie, dla  uczniów szkoły w Lutrach.
Okazje podczas, których, możemy się spotkać z  kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły, są dla nas bardzo ważne, ponieważ wtedy przekonujemy się, że warto pomagać.

 W październiuk 2010 otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od uczniów i pani dyrektor Elżbiety Michalak ze szkoły w Lutrach za okazaną życzliwość i serce. Poinformowano nas, że za przekazane pieniądze  zakupiono zestaw kina domowego do świetlicy szkolnej oraz telewizor.Listy z podziękowaniami od Dyrekcji szkoły w Lutrach:  list 1, list 2, list 3.

Fotogaleria 2008/2009 - ogladaj (mecz w naszej szkole z gosćmi z Lutrów)

Fotogaleria 2008/2009 - ogladaj (wizyta świąteczna w Lutrach)

Fotogaleria 2007/2008 - oglądaj (wizyta świąteczna w Lutrach)

Fotogaleria 2007/2008 -  oglądaj (wizyta w Lutrach podczas Zielonej Szkoły)


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stała się akcją, podczas której cała Polska zbiera pieniądze, aby pomagać chorym dzieciom. My też chcemy mieć swój udział w tej orkiestrze ludzkich serc. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli, co roku kwestują w różnych miejscach Warszawa.   Nasi "mali" - "wielcy sercem" wolontariusze zbierją pieniądze do swych puszek na terenie szkół fundacji "Primus" oraz na Lotnisku Okęcie. Przykładowo w roku szkolnym 2010/2011 łącznie udało się zebrać na rzecz chorych dzieci 9400 złotych!Fotogaleria 2011/2012 - oglądaj

Fotogaleria 2010/2011 - oglądaj

Fotogaleria 2009/2010 - ogladaj


Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny, nie jest jeszcze naszą tradycją, ale mamy nadzieje, że się nią stanie. Tym bardziej, że kiedy został zorganizowany pierwszy raz, okazał  się wielkim sukcesem. Sprzedając własnoręcznie wykonane ozdoby, zebraliśmy duuuużo pieniędzy.  Jedna część zebranej kwoty, została przekazana na Hospicjum dla Dzieci, druga natomiast na prezenty dla szkoły w Lutrach.
Chcielibyśmy, aby tak udana impreza miała kontynuację, a zarobione dzięki niej pieniądze mogły pomóc tym, którym jest ona niezbędna.Fotogaleria 2011/2012 - oglądaj

Fotogaleria 2010/2011 - oglądaj

Fotogaleria 2009/2010 - ogladaj (kl. 0-3) i ogladaj (kl. 4-6)

Fotogaleria 2007/2008 - ogladaj

Fotogaleria 2006/2007 - ogladaj