Pakujemy walizkę małego podróżnika smiley 
 1. Rzeczy w walizce układa dziecko pod rodzicielskim nadzorem, połącz naukę z zabawą.

 2. Rodzicu! Pamiętaj, że pogoda w Polsce bywa zmienna, niech w walizce znajdą się rzeczy zarówno na ciepłe i słoneczne dni, jak i na chłodne i deszczowe. Obowiązkowo dwie pary butów, jedne dziecko ma na nogach w dniu wyjazdu, drugie w walizce. Przynajmniej jedna para butów to buty sportowe.

 3. Rzeczy niech będą wygodne, łatwe do włożenia. Dla dziewczynek proszę wybierać spodnie, buty sportowe, bluzy (cieplejszą i lżejszą, podobnie jak dla chłopców), koszulki.

 4. Zielona szkoła nie jest dobrym czasem na sukieneczki, pantofelki, wirujące spódniczki.

 5. Obowiązkowo kurtka, odporna na deszcz, wiatr - najlepiej z kapturem.

 6. Raczej piżamka niż koszulka nocna.

 7. Kapcie - klapki, w których można wejść pod prysznic.

 8. Małe mydełko lub żel wielofunkcyjny, pasta do zębów i szczoteczka. Bardziej skomplikowane urządzenia myjące lepiej zostawić w domu i powrócić do ich używania po powrocie dziecka.

 9. Coś do czesania i akcesoria do wygodnego ułożenia długich włosów. Wszystko to najlepiej włożyć do walizki w podpisanej torebeczce.

 10. Bielizny osobistej najlepiej spakować tyle sztuk, na ile dni dziecko jedzie plus np. zapasowe dwa komplety.

 11. Jeśli dziecko używa kremów, maści w związku z jakimiś problemami, np. skórnymi, to te rzeczy najlepiej przekazać wychowawcy wraz z karteczką, na której jest imię i nazwisko dziecka oraz informacją, jak i kiedy ma dziecko je stosować.

 12. Plastikowa, zamykana torba na brudne rzeczy z np. kolorową nalepką informującą, że tam należy włożyć rzeczy do prania.

 13. Dwa ręczniki, mały i duży, ale nie za duży.

 14. Walizka najlepiej, aby nie była za duża, bo powstanie w niej bałagan i większość rzeczy wróci nieużywana.

 15. Warto na koniec pakowania włożyć do walizki dobry nastrój i wiarę rodzicielską, że nasze dziecko dobrze sobie poradzi i pewność, że Rodzice czekają na powrót małego podróżnika i chętnie wysłuchają relacji o niesamowitych przygodach i wrażeniach.