Drodzy Rodzice


Fundacja Primus posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że można przekazać nam darowiznę w postaci 1% tego podatku, podczas corocznego wypełniania deklaracji PIT (KRS 0000127973).

 

 

Będziemy zobowiązani, jeśli przy wyborze OPP wybiorą Państwo Fundację Primus, która promuje wśród  uczniów aktywność, kreatywność, ciekawość świata, pasję poznawczą i twórczą, zapewnia możliwość aktywnego uprawiania sportów oraz kształtuje kompetencje z dziedziny IT.

 

 

Osoba fizyczna i osoba prawna może przekazać w dowolnym momencie roku darowiznę na dowolnie wybraną organizacje pożytku publicznego (OPP) a taką jest Fundacja PRIMUS. Darowizna może być odliczona od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym.


(tylko osoby fizyczne rozliczające się liniowo nie mogą odliczyć żadnej darowizny)


Cele statutowe naszej Fundacji spełniają warunki „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” więc wpłaty darowizn dla Fundacji będą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania darczyńców.


Osoby prawne (firma, spółka itd.) od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie do wysokości 10% uzyskanego dochodu rocznego (osoby fizyczne do 6%).


W przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji. W przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.


Osoby prawne w przypadku ofiarowania darowizny składają formularz CIT-D.


CIT-D to załącznik do rocznej deklaracji CIT-8 składanej obowiązkowo wraz ze sprawozdaniem finansowym osoby prawnej.


Osoby fizyczne, które rozliczają się wg skali podatkowej muszą wpisać w PIT O (załącznikiem do PIT-u 36 lub 37) dane organizacji, której przekazują darowiznę.


Nie ma obowiązku, aby na przekazywaną darowiznę w formie wpłaty kwoty pieniężnej zawierać pisemną umowę między darczyńcą a organizacją.


Przekazanie i rozliczenie darowizny jest bardzo proste, zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia finansowego szkołom Fundacji PRIMUS, prosimy sprawdźcie w Waszych firmach czy możecie wesprzeć darowizną szkołę Waszych dzieci.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań Zarząd Fundacji jest do Państwa dyspozycji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.