Rok szkolny 2017/2018

Olimpiada matematyczna

Znamy już listę 127 finalistów XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. W tym super-elitarnym gronie po raz pierwszy znalazł się uczeń „Primusa” – Jan Anusz, uczeń klasy 2B. Na wyróżnienie zasługują także Mateusz Boryczka (2A) i Paweł Czołacz (2B), którym do kwalifikacji zabrakło 1 punktu (na 30 możliwych).

 

Jan został tym samym posiadaczem najwyższego, stuprocentowego wyniku z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego. Nie oznacza to jednak końca naszej przygody z XIII OMJ: 17 marca finaliści zmierzą się z kolejnymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Sześcioro laureatów z najlepszymi wynikami będzie reprezentowało Polskę w drużynowych Czesko-Polsko-Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów.

Konkursy z języka niemieckiego

W Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego próg 85 % uzyskało 5 uczniów naszego gimnazjum i awansowało do II etapu: Mikołaj Drabik, Julia Ibsen, Maciej Chrzanowski, Hania Kuzdra i Jan Wagner.

W konkursie ogólnopolskim „Lust auf Lesen” do II ETAPU zostało zakwalifikowanych 11 uczniów naszych szkół, w tym 9 naszych gimnazjalistów: Mikołaj Drabik, Oliwier Augustynowicz, Maciej Chrzanowski, Jan Jurczyk, Marek Kęsik, Filip Kozłowski, Milena Rokita, Jan Wagner, Dominik Klekowski.

 

Stypendium Prezydenta m.st. Warszawy

Sześcioro naszych gimnazjalistów uzyskało stypendium Prezydenta m. st. Warszawy za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017. Decyzją Komisji stypendium uzyskało dwoje uczniów i czworo zeszłorocznych absolwentów Niepublicznego Gimnazjum nr 9. Uroczysta gala, na którą są zaproszeni wyróżnieni uczniowie, odbyła się 14 listopada 2017 r.. w Centrum Nauki Kopernik.


Rok szkolny 2016/2017

 

Zakończyła się tegoroczna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów.

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród finalistów i laureatów znaleźli się i nasi uczniowie, nie tylko z klas trzecich, ale również z drugich, a nawet jeden pierwszoklasista!

Szczegółowe podsumowanie tegorocznych osiągnięć:

przedmiot Tytuł LAUREATA Nauczyciel opiekun Tytuł FINALISTY Nauczyciel opiekun
język polski Zuzanna Kujawska (3A) Anna Kilińska Gabriela Welc (3C) Barbara Łubkowska
język polski Paula Preuss (2A) Anna Kilińska Zuzanna Dzikowska  (3C) Barbara Łubkowska
język polski Karolina Drożdż (3C) Barbara Łubkowska Karolina Fedorowicz (3A) Anna Kilińska
język polski     Wiktoria Wróbel (3C) Barbara Łubkowska
język angielski Jan Siwicki (1A) Ewelina Nowak Wiktoria Wróbel (3C) Monika Sepołowicz
język angielski     Michalina Bieńkowska (2C) Monika Sepołowicz
historia Elżbieta Borowska (3B) Jacek Trojanowski    
historia Jan Wagner (2B) Jacek Trojanowski    
biologia     Stanisław Szcześniak (3A) Tomasz Mokrzycki

 

Ponadto czekamy na wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (13 uczestników ostatniego etapu) i konkursów tematycznych lub interdyscyplinarnych.

Wszystkim laureatom, finalistom, ich nauczycielom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje!