Sześcioro naszych gimnazjalistów uzyskało stypendium Prezydenta m. st. Warszawy

Z wielką dumą i radością dowiedzieliśmy się, że sześcioro naszych gimnazjalistów uzyskało stypendium Prezydenta m. st. Warszawy za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017. Decyzją Komisji stypendium uzyskało dwoje uczniów i czworo zeszłorocznych absolwentów Niepublicznego Gimnazjum nr 9. Uroczysta gala, na którą są zaproszeni wyróżnieni uczniowie, odbędzie się 14 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik.
Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich najbliższym!



Quiz Realioznawczy z języka francuskiego.

W dniu 26 września nasi uczniowie uczestniczyli w I etapie Quizu Realioznawczego z języka francuskiego. W tym roku tematem przewodnim jest geografia Francji.

Z przyjemnością informujemy ,że do drugiego etapu przeszli uczniowie:Janek Siwicki 2a, Katarzyna Stypułkowska 2a, Hanna Markiewicz 2a, Mateusz Rosiak 3c, Laura Misiurkiewicz 3c, Nella Krzysztofik 3d, Filip Jarosiewicz 3b.

Gratulujemy!
nauczyciele języka francuskiego
Katarzyna Lewandowska i Anna Zbytniewska



Certyfikaty ukończenia IT Essentials

Miło nam poinformować, że dwóch naszych uczniów, Mateusz i Adam z klasy IIa, ukończyło kurs IT Essentials 5.0 i otrzymało certyfikat sygnowany przez Akademię Cisco.



Patronka młodych ludzi z pasją

Mamy zaszczyt poinformować, że został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs "Maria Skłodowska-Curie patronka młodych ludzi z pasją". Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce Filip Szczepański i Mikołaj Drabik z klasy Ia

III miejsce Jan Pietruszka i Mikołaj Szeląg z klasy IIa

Wyróżnienie Karolina Fedorowicz i Ewa Raczkiewicz z klasy IIIa

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!



Siedmioro uczniów Gimnazjum na podium „Tropami Pitagorasa 2017”

Siedmioro uczniów Gimnazjum uzyskało tytuł laureata XXIV Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Tropami Pitagorasa”.

 

Do finału konkursu, który miał miejsce dnia 22 kwietnia br., zostało zakwalifikowanych 119 uczniów ursynowskich i wilanowskich gimnazjów.

W ścisłym gronie 12 zdobywców tytułu laureata na poziomie klas pierwszych znalazło się 6 uczniów Primusa:

Laureaci I miejsca: Paweł Czołacz (1B), Aniela Gasza (1A), Hubert Śliwowski (1B) (uzyskali komplet punktów).

Laureat II miejsca: Jan Grzelak (1A) (uzyskał 29 z 30 punktów możliwych do zdobycia).

Laureaci III miejsca: Hanna Markiewicz (1A), Paweł Popkiewicz (1B) (uzyskali 28 punktów z 30).

 

W kategorii klas trzecich Olaf Świąć (3B) zdobył tytuł laureata III miejsca, uzyskując 28 punktów z 30.

 

Gratulujemy!



Kangur Matematyczny 2017

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Kangura Matematycznego!

Z radością informujemy, że czternaścioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia za wysokie wyniki w swoich kategoriach.

W kategorii Kadet są to: Jan Wagner (2B), Piotr Płaskonka (2B), Mateusz Boryczka (1A), Hubert Śliwowski (1B), Hanna Kuzdra (2C), Paweł Popkiewicz (1B), Paweł Czołacz (1B), Marcelina Nowakowska (2B), Jan Jurczyk (1B), Hanna Markiewicz (1A) oraz Julia Podsiadło (1C).

W kategorii Junior: Olaf ŚwiąćMikołaj Szkaradek i Maja Rowecka (uczniowie klasy 3B).

Uczniom zadowolonym z uzyskanego przez siebie wyniku serdecznie gratulujemy!



Alfik Matematyczny 2017

Z przyjemnością informujemy, że dziesięcioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik Matematyczny”,

Mateusz Boryczka (1A), Paweł Popkiewicz (1B), Jan Grzelak (1A), Jan Anusz (1B), Aniela Gasza (1A), Krzysztof Kaszlewicz (1A) oraz Piotr Płaskonka (2B) i Jan Kruszewski (2B) zostali wyróżnieni za uzyskanie wyniku bardzo dobrego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Jakub Falęcik (1D) i Patryk Gajda (2B), którzy uzyskali wynik dobry.

Wszystkim uczestnikom zadowolonym z uzyskanego wyniku serdecznie gratulujemy!



Jersz z języka niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, iż w drugiej tegorocznej edycji konkursu Jersz z języka niemieckiego zostało wyróżnionych 22 uczniów naszego gimnazjum.

Wynik bardzo dobry ( powyżej 80% ) uzyskali : Maciej Chrzanowski, Mikołaj Drabik, Filip Kozłowski, Oliwier Augustynowicz, Julia Ibsen, Filip Wroński, Marek Kęsik, Hania Kuzdra, Maja Rowecka, Bastian Fischer, Matylda Konieczna, Karolina Drożdż oraz Bartosz Wójtowicz.

Wynik dobry ( 75 - 80 % ) uzyskali : Mateusz Boryczka, Jan Anusz, Jan Jurczyk, Antek Lampart, Mikołaj Szeląg, Zuzanna Kujawska, Julia Skład, Wiktoria Mięciel, Aleksandra Rostkowska, Olaf Świąć i Gabriela Welc.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!!!



Laureatka KWASu.

Miło mi poinformować, że Paulina Chodyra uczennica kl. 3b uzyskała tytuł laureata w I Mazowieckim Konkursie Chemicznym KWAS. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)



Wyniki pierwszych etapów warszawskich konkursów chemicznych.

Do 2 etapu Warszawskiego Konkursu Chemicznego „Atom i cząsteczka” zakwalifikowali się: Marek Kęsik (2D), Piotr Płaskonka (2B), Mikołaj Szeląg (2A), Zuzanna Kujawska (3A), Michał Szatkowski (3A), Paulina Chodyra (3B), Anna Kosycarz (3B).

Do 2 etapu Warszawskiego Konkursu Chemicznego „Kwas” zakwalifikowali się:

Marek Kęsik (2D), Zuzanna Kujawska (3A), Michał Szatkowski (3A), Franciszek Teterycz (3A), Paulina Chodyra (3B), Anna Kosycarz (3B).

Wszystkim gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w drugim etapie. Katarzyna Stojek.



BigHero6

Wszystkich fanów drużyny BigHero6 pragniemy poinformować o finałach, które odbyły się w dniach 6-9 kwietnia w okolicach Sandomierza.

Pierwszego dnia zawodów satelity zrzucane były z samolotu typu Awionetka, a drugiego wyniesione zostały za pomocą rakiety.

Czytaj więcej... >



Finalista Logii

Z radością informujemy, że Rafał Mystkowski uczeń klasy III, zdobył tytuł finalisty XVII Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego Logia.

Gratulujemy Rafałowi!

 



"Ortografia na medal"

Z radością informujemy, że uczennica p. Barbary Łubkowskiej - Julia Skład, kl. IIIc została finalistką Wojewódzkiego Konkursu "Ortografia na medal". Gratulujemy.



Ogromny sukces humanistów NG9

Z radością zawiadamiamy, że uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Łubkowskiej odnieśli ogromny sukces w Międzyszkolnym Konkursie - projekcie "Tobie Warszawo". Gratulujemy sukcesu.

Czytaj więcej... >



Goethe Zertifikat B1

Z radością informujemy, iż czworo naszych gimnazjalistów z klas III, z grupy zaawansowanej z języka niemieckiego: Karolina Drożdż, Bastian Fischer, Maja Rowecka i Olaf Świąć, przystąpili do egzaminu językowego na poziomie B1 i uzyskali Goethe Zertifikat B1.

Serdecznie gratulujemy !!!!!



Finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego poświęconego krajom hiszpańskojęzycznym

W dniu 10.03.2017 w naszym Gimnazjum odbył się finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego poświęconego krajom hiszpańskojęzycznym.

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Olszewski reprezentujący nasze Gimnazjum, drugie miejsce zajął Jan Rasiński z Pierwszego Gimnazjum Autorskiego im. E. Bułhaka, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Malita z Pierwszego Gimnazjum Autorskiego im. E. Bułhaka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języka hiszpańskiego



Konkursy kuratoryjne

Zakończyła się tegoroczna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów.

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród finalistów i laureatów znaleźli się i nasi uczniowie, nie tylko z klas trzecich, ale również z drugich, a nawet jeden pierwszoklasista!

Czytaj więcej... >



Międzyszkolny Quiz Realioznawczy z Języka Francuskiego - II etap

W dniu 6.03.2017 w naszym gimnazjum odbył się drugi etap Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego z języka francuskiego. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Jackowska z Gimnazjum im. Batalionu AK "Parasol" przy ulicy Hawajskiej, drugie miejsce zajęła Julia Jodła z naszego gimnazjum( klasa Id) oraz trzecie miejsce Marci Rojek z Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Raszynie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języka francuskiego Anna Zbytniewska i Katarzyna Lewandowska



Zwycięstwo w XII Międzyszkolnym Quizie Realioznawczym (2)

Z satysfakcją informujemy, iż w finale XII Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego, w kategorii - państwa niemieckojęzyczne, zwyciężył uczeń naszego gimnazjum - Maciej Chrzanowski. II miejsce zajęła Maja Nowakowska, a III - Ola Rostkowska.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!



Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, że Maja Rowecka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego na szczeblu wojewódzkim. Troje uczniów: Bastian Fischer, Karolina Drożdż i Jan Wagner uzyskali tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy !!!



Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Z radością informujemy, iż JAN SIWICKI zdobył II miejsce, a TOMASZ OLSZEWSKI III miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier. 6 naszych uczniów uzyskało wyróżnienia za bardzo dobry wynik ( powyżej 80% poprawnych odpowiedzi ), a 6 za dobry ( powyżej 75% ). Oto lista wszystkich wyróżnionych:

Czytaj więcej... >



Deutschfreund

Z radością informujemy, iż Bastian Fischer zdobył I miejsce w pierwszej tegorocznej edycji konkursu języka niemieckiego "Deutschfreund".

16 naszych uczniów uzyskało wyróżnienia za bardzo dobry wynik ( powyżej 80% poprawnych odpowiedzi ), a 5 za dobry ( powyżej 75% ).

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych:
wynik bardzo dobry - Maciej Chrzanowski, Mikołaj Drabik, Filip Kozłowski, Aleksandra Wypychowicz, Milena Rokita, Kacper Wiśniewski, Mateusz Boryczka, Julia Ibsen, Hanna Kuzdra, Julia Marcjasz, Dominik Klekowski, Maja Rowecka, Bartosz Wójtowicz, Karolina Drożdż, Matylda Konieczna, Olaf Świąć
wynik dobry - Alan Karwacki, Milena Zajączkowska, Filip Wroński, Zuzanna Kujawska, Julia Skład

Zwycięzcy oraz wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!!!



Verstehen

Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie języka niemieckiego "Verstehen" dwaj uczniowie klas I uplasowali się na czołowych miejscach w kraju: Maciej Chrzanowski zajął II miejsce, a Filip Kozłowski - III. W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymali: Kacper Wiśniewski, Mikołaj Drabik, Aleksandra Wypychowicz, Hanna Kuzdra, Julia Ibsen, Filip Wroński, Jan Wagner, Bastian Fischer i Karolina Drożdż. Serdecznie gratulujemy !!!!!!!

Designed by Freepik



XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Z radością informujemy, iż w XV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego do II etapu ( wojewódzkiego ) zakwalifikowało się 21 uczniów naszego gimnazjum z klas I, II i III. Serdecznie gratulujemy !!! II etap odbędzie się 5 stycznia 2017 r. o godz. 15.00 (czwartek)

Designed by Freepik



MAZOWIECKI KONKURS LINGWISTYCZNY

Z przyjemnością informujemy, że w MAZOWIECKIM KONKURSIE LINGWISTYCZNYM (język niemiecki) do II etapu zakwalifikowało się 5 gimnazjalistów: Julia Ibsen, Jan Wagner, Bastian Fischer, Maja Rowecka, Maciej Chrzanowski. Serdecznie gratulujemy !!!!!!!

Designed by Freepik



Quiz Realioznawczy z Języka Niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, iż do finału Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego, ( w kategorii - język niemiecki ) zakwalifikowaliśmy Macieja Chrzanowskiego, Maję Nowakowską, Olę Rostkowską i Adama Cieplaka.

Serdecznie gratulujemy !!!!!

Designed by Freepik



Quiz Realioznawczy z Języka Francuskiego

W dniu 26 września 2016 przeprowadziliśmy I etap Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego z języka francuskiego.

Do drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie: Laura Misiurkiewicz, Loretta Regucka, Filip Jarosiewicz, Jan Siwicki, Anna Wyrzykowska, Filip Szczepański, Julia Jodła.

 

Gratulacje

Nauczyciele języka francuskiego:
Katarzyna Lewandowska,
Anna Zbytniewska.

Designed by Freepik



Kangur Matematyczny 2016

Z przyjemnością informujemy, że aż dziesięcioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia w tegorocznej edycji Kangura Matematycznego!

Wyróżnieni uczniowie klas pierwszych to: Piotr Płaskonka (1B), Jan Kruszewski (1B), Patryk Gajda (1B), Julia Ibsen (1C), Piotr Kozioł (1B), Marcelina Nowakowska (1B), Filip Mussmann (1B).

Na wyższych poziomach (kadet 2 oraz junior 1) wyróżnienia uzyskali Olaf Świąć (2B), Wiktoria Wróbel (2C) oraz Dominika Kurpiewska (3A).



Logia16

Miło nam poinformować, że Rafał Mystkowski, uczeń klasy II jest finalistą tegoroczngo kuratoryjnego konkursu informatycznego Logia16.