Primus SUPERSPELLERS

Uczniowie naszego gimnazjum odnieśli ogromny sukces podczas ursynowskiego konkursu ortograficznego SUPERSPELLERS zajmując wszystkie miejsca na podium:

Antoni Lampart, kl.3C - 1. miejsce
Hanna Kuzdra, kl.3C - 2. miejsce
Julia Jodlła, kl.2D, Tomasz Olszewski, kl.2C - 3. miejsce

Serdeczne gratulacje dla tak mocnej językowo reprezentacji szkoły!



Trzymamy kciuki za Olę.

Z wielką dumą informujemy, że w zeszłym tygodniu Ola Wójcik z klasy 2B otrzymała oficjalne powołanie do Kadry Młodzieżowej Polskiego Związku Narciarskiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!



Albus

Z przyjemnością informuję, że w konkursie wiedzy chemicznej ALBUS uczniowie NLO uzyskali: 1. Zosia Niciejewska - 3B - tytuł laureata
2. Marek Kęsik - 3D - tytuł laureata
3. Piotr Płaskonka - 3B - tytuł laureata
4. Aniela Gasza - 2A - wyróżnienie
5. Maks Sadowski - 2C - wyróżnienie

Pozostali uczniowie otrzymają dyplom uznania.

Wszystkim dziękuję za udział i gratuluję wysokich wyników.

Katarzyna Stojek
nauczyciel chemii



XXV Tropami Pitagorasa

Miło nam poinformować, że w obu kategoriach: klas drugich i trzecich gimnazjum XXV edycji międzyszkolnych zawodów matematycznych Tropami Pitagorasa zwycięzcami zostali uczniowie Primusa!

Czytaj więcej... >



ALFIK MATEMATYCZNY

Z przyjemnością informujemy, że w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik Matematyczny” uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki:

Wynik bardzo dobry osiągnęli:
Mateusz Boryczka (2A), Paweł Popkiewicz (2B), Paweł Czołacz (2B), Piotr Płaskonka (3B), Jan Wagner (3B), Jakub Wojciechowski (3B), Marcelina Nowakowska (3B).

Wynik dobry uzyskali:
Hanna Kuzdra (3C), Piotr Kozioł (3B).
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!



KANGUR MATEMATYCZNY 2018

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Kangura Matematycznego czternaścioro uczniów naszej szkoły osiągnęło super wyniki!

W kategorii Kadet wynik bardzo dobry osiągnął Mateusz Boryczka (2A), wyróżnienie otrzymali: Hubert Śliwowski (2B), Paweł Popkiewicz (2B), Kacper Kliś (2B), Jan Jurczyk (2B), Milena Rokita (2A), Wiktoria Nowak (2B), Jagoda Piątek (2B), Krzysztof Kaszlewicz (2A).

W kategorii Junior wyróżnienie otrzymali: Piotr Płaskonka (3B), Jan Wagner (3B), Nina Kiepas (3B), Hanna Kuzdra (3C), Julia Ibsen (3C)
Serdecznie gratulujemy!



Wielki sukces gimnazjalistów!!!

Pula nagród zebrana. W warszawskim konkursie „Nasz cel - niepodległość” nasi uczniowie osiągnęli najwyższe lokaty:
konkurs fotograficzny I miejsce - grand prix oraz nagrodę publiczności - Jan Anusz kl. IIb, II miejsce - Katarzyna Rudawska IIe, III miejsce - Jerzy Wierzbicki kl. IIb, wyr. - Nina Jędral kl. IIe
konkurs recytatorski II miejsce - Bartosz Gołąbiecki kl. IId
konkurs plastyczny II miejsce - Wiktoria Nowak kl. IIb, III miejsce - Martyna Kapkowska kl. IIe
konkurs literacki II miejsce - Maja Koprowicz kl. IId, III miejsce - Wiktoria Nowak kl. IIb
Nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie za największą liczbę laureatów, a nauczyciel przygotowujący - Barbara Łubkowska specjalne podziękowanie.



Dominik publikuje w weszlo.com

Z dumą i przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Dominik Klekowski z powodzeniem realizuje się jako dziennikarz jednego z największych w Polsce portali piłkarskich Weszło! Z satysfakcją prezentujemy list polecający otrzymany od redaktora naczelnego tego portalu. Nasze gratulacje i życzenia powodzenia w dalszej pracy dziennikarskiej!



Sprachdoktor 2018

Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie języka niemieckiego „Sprachdoktor 2018”, zostało wyróżnionych 13 uczniów naszego gimnazjum.

Wynik bardzo dobry uzyskali: Aleksandra Wypychowicz, Oliwier Augustynowicz, Mateusz Boryczka, Dominik Klekowski, Marek Kęsik, Hanna Kuzdra, Jan Wagner i Julia Ibsen.

Wynik dobry: Jan Anusz, Milena Rokita, Filip Wroński, Mikołaj Szeląg i Antoni Lampart.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!!



Lust auf Lesen

Z przyjemnością informujemy, iż Maciej Chrzanowski został finalistą I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen”.

Serdecznie gratulujemy !!!!!



Osiągnięcia naukowe naszych uczniów

 

Zakończyła się tegoroczna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów.

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród finalistów i laureatów znaleźli się i nasi uczniowie z klas trzecich i drugich.

Szczegółowe podsumowanie tegorocznych osiągnięć:

  • dwie laureatki Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego
  • laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego
  • laureat Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego
  • dwie finalistki Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego
  • finalista Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
  • finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego
  • finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Hiszpańskiego
  • finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Rosyjskiego
  • finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
  • sześcioro laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Czekamy jeszcze na wyniki konkursów tematycznych lub interdyscyplinarnych

 

Wszystkim laureatom, finalistom, ich nauczycielom i ich rodzicom

składamy serdeczne gratulacje!

Zakończyła się tegoroczna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów.

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród finalistów i laureatów znaleźli się i nasi uczniowie z klas trzecich i drugich.

Szczegółowe podsumowanie tegorocznych osiągnięć:

  • dwie laureatki Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego
  • laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego
  • laureat Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego
  • dwie finalistki Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego
  • finalista Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
  • finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego
  • finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Hiszpańskiego
  • finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Rosyjskiego
  • finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
  • sześcioro laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Czekamy jeszcze na wyniki konkursów tematycznych lub interdyscyplinarnych

 

Wszystkim laureatom, finalistom, ich nauczycielom i ich rodzicom

składamy serdeczne gratulacje!



Dance ma sens

20 marca odbył się w naszym liceum II Międzyszkolny Konkurs Tańca „Dance ma sens”. Wydarzenie pełne pozytywnych emocji, prezentujące taneczne talenty uczniów ursynowskich szkół. W tym dniu widownia obejrzała 19 wspaniałych choreografii w różnych stylach tanecznych. W komisji sędziowskiej zasiedli profesjonalni tancerze i instruktorzy. O oprawę imprezy zadbali nasi wspaniali licealiści Bartek Wójtowicz i Darek Andrzejuk.

Czytaj więcej... >



Finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego - kraje niemieckojęzyczne

20 marca 2018 odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego w kategorii - kraje niemieckojęzyczne. W rundzie finałowej wzięło udział 10 uczniów z dwóch szkół. I miejsce zdobył Julian Piechowski z byłego Gimnazjum nr 11, II miejsce - Mateusz Osiecki z tej samej szkoły, III miejsce - Jakub Gizmajer z Primusa.
Serdecznie gratulujemy !!!!!



Egzaminy zewnętrzne z języka niemieckiego na poziomie A2 i B1

24 lutego 2018 odbyły się w naszej szkole egzaminy zewnętrzne z języka niemieckiego na poziomie A2 i B1. Do egzaminów przystąpiło łącznie 29 uczniów z obu szkół.

Certyfikat Goethe Institut na poziomie A2 uzyskało 5 uczniów gimnazjum: Jakub Gizmajer, Krzysztof Kaszlewicz, Oskar Borowiecki, Aleksandra Wójcik i Paweł Jurczyk.

Goethe Zertifikat B1 otrzymali uczniowie klas 3: Julia Ibsen, Marek Kęsik, Jan Wagner i Julia Marcjasz.
Serdecznie gratulujemy !!!!!



XIV Mazowiecki Konkurs Literacki

Ogromny sukces naszych uczniów w XIV Mazowieckim Konkursie Literackim. Wśród zwycięzców liczne grono uczniów Primusa:

Kategoria „Czytanie ze zrozumieniem” – finał

II miejsce - Anna Wyrzykowska – NLO Fundacji Primus

II miejsce - Piotr Kozioł – NLO Fundacji Primus

Czytaj więcej... >



Mamy finalistę OMJ

 

Jan Anusz (kl. 2B) zakwalifikował się do zawodów III stopnia XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zgodnie z regulaminem Olimpiady Jan uzyskał w ten sposób tytuł finalisty OMJ, co daje mu uprawnienia równoważne uprawnieniom laureata konkursu kuratoryjnego, tzn. zwolnienie z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego i pierwszeństwo przyjęcia do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej.



English High Flier

Jak co roku uczniowie gimnazjalni i licealni Fundacji PRIMUS podeszli 29 listopada 2017 roku do kolejnej edycji konkursu języka angielskiego English High Flier. Z dumą informujemy, iż aż dwudziestu ośmiu naszych uczniów otrzymało bardzo dobre i dobre wyniki w tym konkursie.

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali uczniowie klas drugich: Paulina Jakubiec, Milla Kretek, Anna Kondrat, Natalia Litwin, Jan Siwicki oraz uczniowie klas trzecich: Antoni Lampart, Zuzanna Jess, Aleksandra Wójcik, Jakub Pietrzak, Michał Szymański, Miłosz Radwan,.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali uczniowie klas drugich: Kacper Wiśniewski, Paulina Pajnowska, Filip Szczepański, Anna Wyrzykowska oraz uczniowie klas trzecich: Beniamin Mamla, Piotr Płaskonka, Martyna Cichemska, Hanna Kuzdra, Michalina Bieńkowska, Kacper Kondraszuk, Patrick Burlak, Laura Misiurkiewicz, Julia Ibsen, Filip Jarosiewicz, Marcelina Nowakowska, Jan Wagner, Maks Friedmann.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!



Konkursy z języka niemieckiego

W bieżącym tygodniu odbyły się 2 konkursy z języka niemieckiego.

W czwartkowym Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego próg 85 % uzyskało 5 uczniów naszego gimnazjum i awansowało do II ETAPU: Mikołaj Drabik, Julia Ibsen, Maciej Chrzanowski, Hania Kuzdra i Jan Wagner.

Czytaj więcej... >



Landeskundequiz

W szkolnym etapie Landeskundequiz - niemieckojęzycznej edycji Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego wyłoniono 7 przyszłych finalistów:

Michał Szymański, Marek Kęsik, Jan Wagner, Maciej Chrzanowski, Julia Ibsen, Jakub Gizmajer, Karolina Grabowska.

GRATULUJEMY !!!



Sześcioro naszych gimnazjalistów uzyskało stypendium Prezydenta m. st. Warszawy

Z wielką dumą i radością dowiedzieliśmy się, że sześcioro naszych gimnazjalistów uzyskało stypendium Prezydenta m. st. Warszawy za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017. Decyzją Komisji stypendium uzyskało dwoje uczniów i czworo zeszłorocznych absolwentów Niepublicznego Gimnazjum nr 9. Uroczysta gala, na którą są zaproszeni wyróżnieni uczniowie, odbędzie się 14 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik.
Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich najbliższym!



Quiz Realioznawczy z języka francuskiego.

W dniu 26 września nasi uczniowie uczestniczyli w I etapie Quizu Realioznawczego z języka francuskiego. W tym roku tematem przewodnim jest geografia Francji.

Z przyjemnością informujemy ,że do drugiego etapu przeszli uczniowie:Janek Siwicki 2a, Katarzyna Stypułkowska 2a, Hanna Markiewicz 2a, Mateusz Rosiak 3c, Laura Misiurkiewicz 3c, Nella Krzysztofik 3d, Filip Jarosiewicz 3b.

Gratulujemy!
nauczyciele języka francuskiego
Katarzyna Lewandowska i Anna Zbytniewska



Certyfikaty ukończenia IT Essentials

Miło nam poinformować, że dwóch naszych uczniów, Mateusz i Adam z klasy IIa, ukończyło kurs IT Essentials 5.0 i otrzymało certyfikat sygnowany przez Akademię Cisco.



Patronka młodych ludzi z pasją

Mamy zaszczyt poinformować, że został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs "Maria Skłodowska-Curie patronka młodych ludzi z pasją". Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce Filip Szczepański i Mikołaj Drabik z klasy Ia

III miejsce Jan Pietruszka i Mikołaj Szeląg z klasy IIa

Wyróżnienie Karolina Fedorowicz i Ewa Raczkiewicz z klasy IIIa

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!



Siedmioro uczniów Gimnazjum na podium „Tropami Pitagorasa 2017”

Siedmioro uczniów Gimnazjum uzyskało tytuł laureata XXIV Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Tropami Pitagorasa”.

 

Do finału konkursu, który miał miejsce dnia 22 kwietnia br., zostało zakwalifikowanych 119 uczniów ursynowskich i wilanowskich gimnazjów.

W ścisłym gronie 12 zdobywców tytułu laureata na poziomie klas pierwszych znalazło się 6 uczniów Primusa:

Laureaci I miejsca: Paweł Czołacz (1B), Aniela Gasza (1A), Hubert Śliwowski (1B) (uzyskali komplet punktów).

Laureat II miejsca: Jan Grzelak (1A) (uzyskał 29 z 30 punktów możliwych do zdobycia).

Laureaci III miejsca: Hanna Markiewicz (1A), Paweł Popkiewicz (1B) (uzyskali 28 punktów z 30).

 

W kategorii klas trzecich Olaf Świąć (3B) zdobył tytuł laureata III miejsca, uzyskując 28 punktów z 30.

 

Gratulujemy!



Kangur Matematyczny 2017

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Kangura Matematycznego!

Z radością informujemy, że czternaścioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia za wysokie wyniki w swoich kategoriach.

W kategorii Kadet są to: Jan Wagner (2B), Piotr Płaskonka (2B), Mateusz Boryczka (1A), Hubert Śliwowski (1B), Hanna Kuzdra (2C), Paweł Popkiewicz (1B), Paweł Czołacz (1B), Marcelina Nowakowska (2B), Jan Jurczyk (1B), Hanna Markiewicz (1A) oraz Julia Podsiadło (1C).

W kategorii Junior: Olaf ŚwiąćMikołaj Szkaradek i Maja Rowecka (uczniowie klasy 3B).

Uczniom zadowolonym z uzyskanego przez siebie wyniku serdecznie gratulujemy!



Alfik Matematyczny 2017

Z przyjemnością informujemy, że dziesięcioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik Matematyczny”,

Mateusz Boryczka (1A), Paweł Popkiewicz (1B), Jan Grzelak (1A), Jan Anusz (1B), Aniela Gasza (1A), Krzysztof Kaszlewicz (1A) oraz Piotr Płaskonka (2B) i Jan Kruszewski (2B) zostali wyróżnieni za uzyskanie wyniku bardzo dobrego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Jakub Falęcik (1D) i Patryk Gajda (2B), którzy uzyskali wynik dobry.

Wszystkim uczestnikom zadowolonym z uzyskanego wyniku serdecznie gratulujemy!



Jersz z języka niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, iż w drugiej tegorocznej edycji konkursu Jersz z języka niemieckiego zostało wyróżnionych 22 uczniów naszego gimnazjum.

Wynik bardzo dobry ( powyżej 80% ) uzyskali : Maciej Chrzanowski, Mikołaj Drabik, Filip Kozłowski, Oliwier Augustynowicz, Julia Ibsen, Filip Wroński, Marek Kęsik, Hania Kuzdra, Maja Rowecka, Bastian Fischer, Matylda Konieczna, Karolina Drożdż oraz Bartosz Wójtowicz.

Wynik dobry ( 75 - 80 % ) uzyskali : Mateusz Boryczka, Jan Anusz, Jan Jurczyk, Antek Lampart, Mikołaj Szeląg, Zuzanna Kujawska, Julia Skład, Wiktoria Mięciel, Aleksandra Rostkowska, Olaf Świąć i Gabriela Welc.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!!!



Laureatka KWASu.

Miło mi poinformować, że Paulina Chodyra uczennica kl. 3b uzyskała tytuł laureata w I Mazowieckim Konkursie Chemicznym KWAS. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)