Zapraszamy Rodziców i Nauczycieli szkoły podstawowej (klas 6-7), gimnazjum i liceum Fundacji Primus.


Spotkanie poprowadzi Wojciech Eichelberger znany polski psycholog, psychoterapeuta, coach i trener*

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO

 

ZAKRES DYSKUSJI:

 • Jak utrzymać kontakt i dobre relacje z dzieckiem:

  • nadopiekuńczość i jej skutki a opieka nad dzieckiem - granice;

  • zaufanie, akceptacja, międzypokoleniowa więź;

  • dążenie nastolatka do niezależności i autonomii;

  • dyscyplina - czy faktycznie jest tak bardzo potrzeba?

 • Jak radzić sobie w sytuacjach emocjonalnie trudnych? (frustracja, napięcia, nieporozumienia, konflikty)

 • Uważność w relacji

 • Jak radzić sobie ze stresem? Praktyczne techniki odreagowania.

 

 

Wojciech Eichelberger - autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: "Jak wychować szczęśliwe dzieci", "Pomóż sobie daj światu odetchnąć", "Kobieta bez winy i wstydu", "Zdradzony przez ojca", "O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu", "Ciałko", "Dobra miłość. Co robić, by nasze dzieci miały udane życie" "Siedem boskich pomyłek", "Zatrzymaj się", "Alchemia Alchemika", "Krótko mówiąc", "Dobra miłość"). Wiele spośród nich trafiło na listy bestsellerów i uzyskało wysokie nakłady. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej ("Okna", "Być tutaj", "Nocny Stróż"). Publikuje wywiady, felietony i eseje m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Zwierciadle", "Charakterach", "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Więzi", "Życiu Duchowym", "Pulsie Biznesu". Prowadzi warsztaty, prelekcje, spotkania oraz wykłady z zakresu relacji rodzic -dziecko, porozumienia międzypokoleniowego. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku.

Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

 

 

Loża Ekspertów Primusa to cykl spotkań dla Rodziców, którego celem jest wsparcie w wychowaniu i świadomym rodzicielstwie.